Kiedy dziecko nie chce jeść

Problemy związane z jedzeniem to bardzo często temat spędzający sen z powiek wielu rodzicom i wbrew pozorom wcale nie jest tak, że większość tego rodzaju kłopotów dotyczy sytuacji, kiedy to dziecko odmawia jedzenia wszystkiego, co nie jest słodkie – niewielka ilość przypadków dotyczy sytuacji, kiedy dziecko pragnie tylko i wyłącznie słodyczy. Jedzenie jest każdemu niezbędne do egzystencji, dlatego wszelkie trudności związane z tą sferą powinny być traktowane jak najbardziej poważnie i szybko trzeba znaleźć na nie antidotum. Pomocne może być tutaj skorzystanie z doświadczenia naszych bliskich i przyjaciół, odwiedzenie lekarza lub też udanie się do psychologa.

 

Sposoby na niejadka

 

Istnieje wiele różnych rodzajów niejadków, które jednak ogólnie można podzielić na dwie grupy: dzieci, które w ogóle słabo jedzą, nie mają apetytu, przez co każdy posiłek ciągnie się w nieskończoność, a z talerza ubywa naprawdę niewiele oraz dzieci, które odmawiają jedzenia określonych grup produktów, takich jak na przykład warzywa. W pierwszym przypadku sprawdzić się mogą wszelkiego rodzaju pobudzacze apetytu, na przykład syropy, w drugim prawdziwe cuda może zdziałać podawanie posiłków w dużo bardziej atrakcyjnej formie.

 

Dodatkowa suplementacja

 

Jeżeli na razie odnosimy umiarkowane sukcesy w walce z naszym niejadkiem, a zauważyliśmy, że nasze dziecko jest wiecznie blade, zmęczone czy też śpiące, to może być to sygnał, że z powodu mało zróżnicowanej diety brakuje mu niektórych witamin. Wówczas dobrze jest sięgnąć po odpowiednie suplementy diety.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*