Kiedy czekamy na dziecko

Narodziny dziecka to niezwykły moment w życiu każdej pary. Oczekiwanie na potomstwo zawsze jest niezwykłe, wręcz magiczne, bo oto na świecie ma się pojawić dziecko będące owocem miłości swoich rodziców, przez nie powołane do życia. Na każde dziecko czeka się inaczej: pierwsza ciąża to zawsze wielka niewiadoma, mnóstwo stresu i paniki, do kolejnych z reguły podchodzi się nieco bardziej spokojnie, ale nie ma reguły: czasem kolejne ciąże związane są z problemami zdrowotnymi mamy czy też dziecka i są o wiele trudniejsze niż oczekiwanie na pierwszą pociechę. Niezależnie jednak od tego, czy dopiero debiutujemy w roli rodziców czy też jest to rola, w której sprawdzamy się już od jakiegoś czasu, do powiększenia się naszej rodziny zawsze należy się dobrze

przygotować.

 

Organizacja świata maluszka

 

Noworodek, mimo że tak niewielki, potrzebuje mnóstwa rzeczy: łóżeczka, ubranek, pieluszek, wózka, fotelika samochodowego, wanienki, kosmetyków i tak dalej, i tak dalej. Warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o to wszystko, żeby nie musieć kompletować wyprawki, jak już maluch będzie na świecie. Dobrze jest pamiętać również o tym, że dziecko z różnych przyczyn może urodzić się wcześniej.

 

Przygotowanie psychiczne

 

W całym tym zamieszczaniu związanym z szykowaniem wyprawki nie można zapominać o dawce wiedzy teoretycznej, która jest niezbędna w tym przypadku – przygotowania do roli rodzica to nie tylko zakupy, to także uczenie się postaw i zachowań, które od tej pory będą naszą codziennością.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*